Twórcze zajęcia plastyczne

"Twórcza aktywność dziecka to wielka wartość dana mu przez naturę. Można ją pielęgnować, rozwijać i uszlachetniać, ale można ją również hamować                              i wypaczać. Gdy się wskutek złych okoliczności zdegeneruje, stanie się martwa,  a dana jednostka będzie ślepa i nieczuła na działanie form i barw". (S. Popek)

Jedną z form aktywności dziecka w wieku przedszkolnym jest działalność plastyczna. Stymuluje ona ogólny rozwój dziecka oraz kształtuje jego osobowość. Przyczynia się również do tworzenia emocjonalnego i poznawczego stosunku do otaczającego świata, a przede wszystkim ma na celu rozwijanie uczuć, wyobraźni, samoekspresji  i zdolności do działania.  Do podstawowych zadań edukacji plastycznej  jest  uwrażliwienie  na różne zjawiska wizualne: światło, barwa, kształt, a także kształcenie zdolności emocjonalnego przeżywania różnych wartości plastycznych, eksperymentowanie materiałem i narzędziem oraz swobodne wyrażanie przeżyć i doświadczeń w twórczości plastycznej.

Dzieci z naszej grupy chętnie podejmuje działania plastyczne, wyrażają swoje spostrzeżenia i emocje za pomocą prac plastycznych  z wykorzystaniem różnorodnych technik, materiałów  i narzędzi. Poszukują  ciekawych rozwiązań, są  pełne inicjatywy i inwencji twórczej.

Zapraszamy do galerii- „Tworzymy autoportrety”, „Akwarium”.
Dodano: 01.03.2013, Z zycia przedszkola

obr obr