Ekologia - ogólnopolski konkurs plastyczny

Po raz kolejny dzieci z naszej grupy wykonały prace plastyczne na ogólnopolski konkurs plastyczny. Tym razem tematem prac była ekologia – segregowanie i recykling odpadów. Wykonanie prac poprzedził cykl zajęć edukacyjnych mających na celu  poszerzenie wiedzy o środowisku, jego ochronie i zagrożeniach płynących ze strony człowieka.
 W dobie gwałtownych zmian i szybkiego rozwoju cywilizacji coraz większego znaczenia nabierają pojęcia: ekologia, edukacja ekologiczna, ochrona środowiska. Od najwcześniejszych lat należy rozpocząć już kształtowanie właściwej postawy człowieka wobec środowiska. odpowiedzialności za stan przyrody poprzez budzenie świadomości ekologicznej. Wiedzę przyrodniczą kształtujemy przez całe życie, a edukacja ekologiczna w przedszkolu – to jeden z bardzo ważnych etapów tego procesu. W wychowaniu ekologicznym nie wolno pominąć walorów estetycznych, etycznych i emocjonalnych. Jeśli to wszystko będzie brane pod uwagę – to wtedy dzieci będą czuły się i będą wiedziały, że są częścią świata przyrody. Zrozumieją także, że muszą tak postępować, by nie zakłócić równowagi funkcjonowania bogatego świata organizmów, gdyż każdy z nich jest bezwzględnie potrzebny.

(L.W)
Dodano: 23.03.2013, oddzial: Słoneczka

obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr