Zajęcia gimnastyki korekcyjnej

Nasze przedszkole w tym roku wprowadziło do swojej oferty edukacyjnej bezpłatne zajęcia obejmujące działania korekcyjno – terapeutyczne. Zajęcia te prowadzi wykwalifikowany specjalista, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego pani mgr Katarzyna Kot, a  obejmują ćwiczenia kształtujące nawyk prawidłowej postawy, rozciągające mięśnie klatki piersiowej i zginacze stawu biodrowego, wzmacniające mięśnie grzbietu, brzucha, ćwiczenia wyprostne, ćwiczenia przeciw płaskostopiu oraz oddechowe. Gimnastyka korekcyjna jest skierowana głównie do dzieci często nie wymagających jeszcze postępowania rehabilitacyjnego, u których wady postawy są wynikiem słabego umięśnienia lub nieprawidłowego nawyku utrzymania postawy ciała. Kompensacja, czyli zapobieganie i korektywa - leczenie wchodzi w skład edukacji zdrowotnej i ruchowej zawartej w programach wychowania przedszkolnego. Postępowanie korekcyjne ma na celu likwidację wady lub zahamowanie jej dalszego rozwoju, a tym samym przywrócenie prawidłowej postawy ciała. W postępowaniu tym zasadniczą rolę odgrywają: ćwiczenia, właściwa organizacja warunków życia, przestrzeganie zasad higieny pracy i wypoczynku, żywienia oraz ogólna ruchliwość dziecka.  Zajęcia z gimnastyki korekcyjnej w przedszkolu stanowią ciekawą propozycję oddziaływań dotyczących nie tylko motoryki. Uwzględniają też zadania, które umożliwiają dziecku ćwiczenie pamięci, koncentracji uwagi, spostrzegawczości, rozbudzają motywację do wszechstronnej aktywności stanowiącej niezbędny warunek jego rozwoju. Odpowiednio zaplanowane i przeprowadzone przyczynią się do osiągnięcia „gotowości szkolnej”.
Dodano: 03.10.2013, oddzial: Słoneczka

obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr