SZKLANE CUDA - Wycieczka do Fabryki Bombek

To była naprawdę udana wycieczka!!

W czwartek, 09 stycznia 2014 roku dzieci z grupy "Muchomorki" i "Krasnoludki" udały się na wycieczkę autokarową do Fabryki Bombek w Modlniczce koło Krakowa.
           W fabryce dzieci obserwowały cały proces technologiczny produkcji ozdób choinkowych.
 Tworzenie bombek jest pracochłonne i wymaga precyzji. Bombki wydmuchiwane są z  rur ze szkła o różnej grubości i długości. Ukształtowane tzn. wydmuchane szkło trafia do srebrzalni, gdzie jej wnętrze wypełniane jest specjalnym "zaczarowanym" płynem, który pod wpływem ciepła trwale osadza się na ściankach. Bombka przypomina lustro. Kolejny etap odbywa się w lakierni, tu bombka otrzymuje odpowiedni kolor. Następny etap to dekoratornia, gdzie na bombkach powstają malownicze obrazy. Ostatnim etapem jest pakowanie bombek do pudełek.
        Na pamiątkę pobytu każde dziecko otrzymało bombkę, którą wcześniej samodzielnie sobie ozdobiło. Cel wycieczki został osiągnięty, dzieci pełne wrażeń, bezpiecznie wróciły do przedszkola.

Dodano: 11.01.2014, oddzial: Muchomorki