Międzynarodowy Dzień Ziemii

"Chronić przyrodę, oszczędząc wodę, dokarmiać ptaki, dbać o zwierzaki..." - chasła te chyba wszystkim jednoznacznie kojarzą się z Międzynarodowym Dniem Ziemii. W naszej placówce obchody tego dnia zorganizowane zostały 25 kwietnia. Była to wspaniała okazja, by zwrócić uwagę dzieci na podstawowe aspekty ochrony środowiska naturalnego.
     Przedszkolaki, podczas wesołej zabawy, uczyły się, jak dbać o otaczającą nas przyrodę. Motywem przewodnim była podróż do trzech wyjątkowych krain:
Krainy Czystej Wody, Krainy Czystego Lasu oraz Krainy Czystego Powietrza. Dzieci wsłuchiwały się i nazywały odgłosy przyrody, rozwiązywały zagadki o tematyce ekologicznej, omawiały ilustracje, segregowały śmieci, śpiewały ekologiczne piosenki. Złożyły również uroczyste przyrzeczenie Przyjaciela Przyrody i obiecały, że zawsze będą ją sznować i chronić. O tych obietnicach przypominały odznaki Przyjaciela Przyrody, które nasi wychowankowie dumnie nosili przez resztę dnia.
     Korzystając ze sprzyjającej aury, wybraliśmy się do ogrodu przedszkolnego. Wyposażeni w worki oraz rękawice oczyszczaliśmy nasz plac zabaw ze śmieci - na szczęście nie było ich dużo! Duży za to był zapał dzieci i ich chęć, by wokół było czysto.

Dodano: 28.04.2014, oddzial: Smerfy