Dzień Przedszkolaka

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w Miejskim Przedszkolu nr 2 w Limanowej
19 września 2014 r. -odbył się Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.
Miejskie Przedszkole nr 2 włączyło się do jego obchodów i ten dzień upłynął pod znakiem zabawy, konkursów i uśmiechu. W głównym budynku od samego rana w odświętnym wystroju sali były zabawy, konkursy muzyczne i śpiewy. Odbył się również seans filmowy - gdzie wspólnie oglądano "Krecika, Bolka i Lolka oraz Pingwini z Madagaskaru". Po filmie poszliśmy na spacer z balonami, aby wszyscy w środowisku widzieli, że MY mamy swoje święto. Dzień ten również był obchodzony w Oddziałach Zamiejscowych przedszkola przy ul. Reymonta 3.
Propagowanie Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka bezsprzecznie umożliwi podniesienie rangi wychowania przedszkolnego w społeczeństwie. Zwróci uwagę na znaczenie edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dziecka zwiększy świadomość oraz wiedzę dzieci, ich rodziców i innych osób dorosłych na ten szczególnie ważny okres rozwojowy dziecka. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.
Dodano: 23.09.2014, oddzial: Muchomorki

obr obr obr