Sprzątanie Świata

"Musimy nauczyć się dbać o środowisko, w którym mamy żyć - chodzi tylko o to, czy nauczymy się tego na czas" Dawid Gates

"Sprzątanie Świata" jest rzeczywistą lekcją ochrony środowiska - dzięki niej wszyscy uczymy się bardziej przyjaznego stosunku do naszej planety, do miejsca, w którym żyjemy, pracujemy i odpoczywamy.

To nauczyciele biorą na siebie odpowiedzialność za budowanie świadomości ekologicznej naszych dzieci. Spoczywa na nich obowiązek inicjowania wszelkich działań na rzecz ochrony środowiska - poczynając od ukazania dzieciom zależności człowieka od przyrody, obserwacji i działań w różnych ekosystemach, a także czynnego włączenia się do akcji "sprzątania naszej planety" stosując m.in. selektywną zbiórkę odpadów.

W dniu 29 września bieżącego roku, wzorem lat ubiegłych, wszystkie grupy z naszego przedszkola przystąpiły do "jesiennego sprzątania" najbliższej okolicy placówki.

Przedszkolaki łącznie  zebrały  4 worki śmieci ,  w akcji tej wzięło udział 100 dzieci.

Dla usprawnienia przebiegu akcji "Sprzątania Świata", tak jak w minionych latach, otrzymaliśmy od Starostwa Powiatowego w Limanowej worki na śmieci oraz rękawiczki jednorazowe.
Dodano: 29.09.2014, oddzial: Muchomorki

obr obr obr