Pokaz mody XXII wieku

W minionym tygodniu w ramach realizacji bloku tematycznego „Krawcowa” starszaki nie tylko zapoznały się z tym zawodem, ale również  przekonały się, że krawiectwo może być świetną zabawą. W kolorową krainę pełną tkanin, wstążek, guzików, tasiemek, nitek i  igieł zostały zabrane z pomocą Rodziców, którzy dostarczyli nam akcesoria potrzebne krawcowej. Zaproponowane działania  wykorzystywały niemal wszystkie sfery rozwoju dzieci. Poznały podstawowe narzędzia pracy krawcowej,fakturę różnorodnych materiałów, przeliczały i segregowały guziki,  mierzyły kolegów i siebie używając krawieckiego centymetra, komponowały w małych zespołach ubrania, przybierając na siebie role projektantów. Nic nie cieszy bardziej, niż wykonanie czegoś przez siebie samego, dlatego też każde dziecko samodzielnie przyszywało guziki i przy niewielkiej pomocy nauczycielki wykrawało i szyło zaprojektowane przez siebie fantazyjne ubranie.  Na zakończenie, po wielu próbach generalnych, został zorganizowany profesjonalny pokaz mody, który zaprezentowaliśmy klasie „0” ZSS nr 4 oraz przedszkolakom.  Przy dźwiękach odpowiednio dobranej muzyki każde dziecko przedstawilo zaprojektowane przez siebie ubranie, często bardzo fantazyjne, na miarę XXII wieku.Owacjom nie było końca!  Oczywiście nie moglo zabraknąć profesjonalnej sesji zdjęciowej, po której większość dziewczynek  zadeklarowała chęć zostania krawcową w życiu dorosłym. Już planujemy następne przedsięwzięcia, które pozwolą dzieciom rozwijać  własną wyobraźnię i pomysłowość oraz  nabywać nowe umiejętności.
Bardzo dziękujemy Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu Kącika krawieckiego!
W pliku do pobrania można zapoznać się z celami przeprowadzonych zajęć.

Zdjęcia z sesji zdjęciowej "Top model" znajdują się w galerii naszej grupy. Zapraszamy do oglądania!
Dodano: 30.11.2014, oddzial: Promyczki