Światowy Dzień Uśmiechu

Dnia 2 października obchodziliśmy w naszej grupie Światowy Dzień Uśmiechu. Święto to obchodzone jest zawsze w pierwszy piątek października, a jego symbolem jest doskonale wszystkim znana żółta, uśmiechnięta buzia. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Bo jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora. Po wysłuchaniu wiersza J. Brzechwy pt. „Kaczka Dziwaczka” i omówieniu jego śmiesznych fragmentów, dzieci uczestniczyły w wielu zabawach wywołujących uśmiech min. w zabawie relaksacyjnej Podróż z uśmiechem, zabawie integracyjnej z wykorzystaniem rymowanki Hej, hej, hej, śmiej się, śmiej, kolorowały Roześmiany jesienny bukiet, rozpoznawały emocje w Emocjonalnym sudoku. Dodatkową atrakcją dla dzieci była wizyta słuchaczek Szkoły Policealnej o kierunku "Opiekunka Dziecięca", które aktywnie włączały się w proponowane działania, doskonaląc w ten sposób swoje przyszłe kompetencje zawodowe.
To był naprawdę wesoły dzień!  smiley smiley smiley smiley smiley smiley

Dodano: 07.10.2015, Z zycia przedszkola

obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr