Skarby mórz i oceanów

8 pażdziernika przedszkolaki wraz z uczniami Zespołu Szkół Samorządowych nr 4 miały okazję uczestniczyć w bardzo ciekawej lekcji przyrody, zatytułowanej "Skarby mórz i oceanów". Była to wystawa połączona z prelekcją. Pan Stanisław Jantura - kolekcjoner z województwa świętokrzyskiego, zaprezentował swoje zbiory, które gromadził przez 30 lat. Jego bogata kolekcja składała się z okazów pochodzących z rejonu raf koralowych i basenu Morza Śródziemnego. Można było zobaczyć m. in. rekina koralowego, rekinka psiego, egzotyczne ryby, rozgwiazdy, jeżowce, ozdobne muszle oraz piękne perły. Naszym przedszkolakom najbardziej spodobała się szczęka oraz zęby rekina, których można było dotknąć. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Pan Stanislaw ubogacał je interesującymi opowieściami i ciekawostkami z dziedziny zoologii i geologii oceanicznej. Dzieci miały okazję pogłębić swoją wiedzę - i to bez wyjazdu do oceanarium!
Dodano: 08.10.2015, Z zycia przedszkola

obr