Jesienne kompozycje

Jesień jest jedną z najpiękniejszych pór roku ze względu na bogactwo kolorów jakie nas otacza. Jesień dostarcza nam ogromnej ilości skarbów, które można w ciekawy sposób wykorzystać do pracy z dziećmi. Starszaki z grupy „Promyczki” bardzo lubią jesienne wycieczki i spacery, podczas których zbierają owoce dębu, kasztana, jarzębiny, kolorowe liście, drobne kawałki kory i mchów. Po przyjściu do przedszkola dzieci oglądają kto co zebrał, porównują kto ma więcej, przeliczają a następnie układają i segregują w kąciku przyrody. Niektóre skarby przynoszą też z domu. Wszystkie zgromadzone  materiały przyrodnicze wykorzystujemy do wykonania różnorodnych przestrzennych i płaskich prac plastycznych, które są  doskonałym sposobem na rozwijanie poczucia własnej wartości poprzez doświadczanie sprawstwa i twórczego działania w trakcie wytwarzania prac plastycznych wg własnego pomysłu. Podejmowanie tego typu działań rozwija wrażliwość na świat przyrody i kształtuje właściwe postawy poszanowania przyrody, jak również ma wpływ na doświadczenia sensoryczno – motoryczne i poznawcze dziecka.

Warto porozmawiać z dzieckiem o... tym, co nas otacza!
Warto zadbać o to, by świadomie kształtować w dzieciach wrażliwość na otaczający świat – świat przyrody i świat kultury. Dzieci z natury swej są ciekawe świata. Wykorzystujmy to, zwracając przy różnych okazjach uwagę na to, co nas otacza rozmawiając o uczuciach, które wzbudzają. I zawsze pamiętając, by była to rozmowa, a więc wzajemne dzielenie się odczuciami.

Dziękujemy bardzo Rodzicom za włączanie się w działania grupy i pomoc w wspólnym „odrabianiu zadań domowych” z dzieckiem.
Dodano: 15.10.2015, Z zycia przedszkola

obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr