Spotkanie ze Strażą Pożarną!

Dzisiaj obok terenu naszego przedszkola przyjechał wóz strażacki z Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej, który wzbudził ogromne zainteresowanie naszych dzieci! Przedszkolaki miały możliwość z bliska podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej pracy Panowie Strażacy. Z zaciekawieniem oglądali węże, nosze, agregat prądotwórczy i inne wyposażenie wozu! Największą atrakcją była możliwość przymierzenia hełmu, polewania wodą z węża oraz wejście do środka wozu strażackiego! W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się również, w jakich okolicznościach można wezwać straż oraz że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków i ratują zwierzęta! To spotkanie było bardzo ciekawe dla naszych przedszkolaków i na pewno na długo pozostanie w ich pamięci! Niektóre dzieci już zapowiedziały, że jak dorosną to zasilą strażackie szeregi!
Dodano: 28.09.2017, Z zycia przedszkola

obr obr obr obr