Andrzejki 2017

Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości. W dzisiejszych czasach Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach. W naszym przedszkolu też odbyły się dzisiaj Andrzejki. Atmosfera od samego rana była gorąca. Dzieci podekscytowane nie mogły doczekać się rozpoczęcia zabawy. Przedszkolaki mogły poznać swoją przyszłość, imię ukochanej/ukochanego i dowiedzieć się, co może zdarzyć się w ich życiu w niedalekiej przyszłości. Dzieci lały wosk który formował się w przeróżne kształty a następnie próbowały odgadnąć co przedstawiają woskowe figurki. Nie mogło też zabraknąć wróżenia z butów. W czasie zabawy buty ustawiały chętne dzieci, świetnie się przy tym bawiąc. Wróżby-konkursy były wielką atrakcją. Wiele radości sprawiły dzieciom także tańce z balonami i szarfami. Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie.... Dziękujemy Pani Beacie Burnus, która wraz z wolontariuszkami ze Szkolnego Koła Wolontariatu przy Szkole Podstawowej nr 2 w Limanowej odwiedziła nasze przedszkole. Wrózki-wolontariuszki bawiły się z dziećmi, tańczyły oraz przeprowadziły wiele ciekawych gier i zabaw.
Dodano: 30.11.2017, Z zycia przedszkola

obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr