Szachy w przedszkolu

Od wielu lat w naszym przedszkolu dzieci uczą się grac w szachy. Co tydzień przedszkolaki z najstarszych grup spotykają się na szachowym treningu! Szachy to wciągający sport ale nie tylko! Jest wiele korzyści jakie ma gra w szachy. Między innymi: - gra w szachy poprawia zdolności intelektualne - zwiększa iloraz IQ u dzieci - poprawia umiejętności arytmetyczne - wyostrza zdolności językowe - kształci umiejętność krytycznego myślenia - wspomaga rozwój inteligencji emocjonalnej oraz umiejętności psychospołecznych - ma walory terapeutyczne oraz uczy myślenia przyczynowo skutkowego Naszych dzieci o korzyściach płynących z gry w szachy nie trzeba przekonywać! Dziewczynki jak również chłopcy z niecierpliwością wyczekując kolejnej partii!:)
Dodano: 17.01.2018, Z zycia przedszkola

obr obr obr obr obr