Tablica interaktywna

Nasze przedszkole dba o to aby dzieci miały dostęp do najnowocześniejszych pomocy dydaktycznych, dlatego tez dla przedszkolaków zakupiono tablicę interaktywną! W chwili obecnej tego typu tablice stanowią jedno z najbardziej popularnych narzędzi zarówno w szkołach jak i w przedszkolach, pomagających w codziennej pracy nauczyciela. Wyjątkowość tablicy polega na intuicyjnej i prostej do uzyskania interakcji z dzieckiem. Podczas wyświetlania dowolnych informacji z komputera, takich jak – strony z programów edukacyjnych, strony internetowe, zdjęcia, filmy, umożliwiamy dzieciom ich obsługę na dużej powierzchni dotykowej. Wśród wielu zalet tablicy interaktywnej można wymienić:
- dzięki skuteczności, interaktywności i wzbogaconej prezentacji przedszkolaki są bardziej zainteresowane zajęciami i łatwiej im skupić uwagę na zagadnieniu,
- daje możliwość obserwacji na dużym ekranie, a także analizy i natychmiastowego opisu obiektów i zjawisk przez wszystkich uczestników zajęć w tym samym czasie,
- umożliwia prowadzenie na żywo pokazów i eksperymentów podczas zajęć o charakterze poznawczym,
- zapewnia stały dostęp do informacji poprzez możliwość zapisania wszystkich zajęć prowadzonych przy użyciu tablicy interaktywnej; dzięki temu zapisane informacje mogą być wykorzystane w dowolnej chwili na kolejnych zajęciach,
- w zależności od rodzaju zajęć do obsługi tablicy wystarczy palec, pisak lub zwykły wskaźnik,
- zapewnia bezpieczeństwo i wygodę podczas użytkowania dzięki krótkoogniskowemu projektorowi, a uchwyty do projektora pozwalają uniknąć cienia na wyświetlanym obrazie oraz zadbać o bezpieczeństwo wzroku dzieci, który może zostać uszkodzony przez silne światło wydobywające się z tradycyjnego projektora.
Podczas zajęć z tablicą interaktywną jest możliwość stymulowania takich sprawności jak:
- percepcja słuchowa i umiejętności językowe,
- percepcja wzrokowa,
- motoryka mała – związana ze sprawnością rąk w zakresie szybkości ruchów, ich precyzji, jest ona niezbędna podczas czynności samoobsługowych, rysowania czy pisania,
- motoryka duża – sprawność całego ciała,
- umiejętności matematyczne.
Dzieci w naszym przedszkolu już przetestowały tablicę i są zachwycone!!
Dodano: 06.02.2018, Z zycia przedszkola

obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr