godlo
pasja

Nasze oddziały

bip

Konkurs Palm!

Konkurs na najpiękniejszą i największą palmę wielkanocną.
Jedną z tradycji Świąt Wielkanocnych jest zwyczaj święcenia palm, znany już w Polsce od czasów średniowiecza. Na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy każdego roku obchodzona jest przez chrześcijan Niedziela Palmowa.
W tym roku 25 marca w kościele pod Wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej Limanowej, parafianie byli świadkami przeprowadzonego konkursu na „Najpiękniejszą i największą palmę”. Celem konkursu było kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi.
Nasze przedszkole wzięło udział w konkursie.
Wszyscy wkładali tu swoje serce i z całym zaangażowaniem stworzyli palmę osiągającą wysokość ponad 8 m. Palma wykonana była z pęku witek wierzbowych i leszczynowych, gałązek bukszpanu, przeplatana pięknymi bibułkowymi kwiatami. 
Nasza palma zajęła III miejsce!
Ze względu na to, że była tak dużych rozmiarów i dość grubej objętości swej pomocy przy jej eksportowaniu z przedszkola do kościoła udzielili panowie: Rafał Szewczyk, Tomasz Smoter, Krzysztof Bulanda, Grzegorz Chudy, Marcin Zelek, Bogdan Król.
Dziękujemy serdecznie!!

Serdeczne podziękowania składamy dla wszystkich zaangażowanych dzieci i ich rodziców oraz pań wychowawczyń za udział w przygotowaniu palmy jak i udział w konkursie wielkanocnym. Życzymy wszystkim, by płynąca radość ze spotkania w świątyni była niewyczerpanym źródłem miłości, nadziei i pokoju!


Dodano: 27.03.2018, Z zycia przedszkola

Galeria zdjęć

obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr
kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone | 2005-2019
© Miejskie Przedzkole nr 2 w Limanowej | Logowanie
up