Konkurs Palm!

Konkurs na najpiękniejszą i największą palmę wielkanocną.
Jedną z tradycji Świąt Wielkanocnych jest zwyczaj święcenia palm, znany już w Polsce od czasów średniowiecza. Na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy każdego roku obchodzona jest przez chrześcijan Niedziela Palmowa.
W tym roku 25 marca w kościele pod Wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej Limanowej, parafianie byli świadkami przeprowadzonego konkursu na „Najpiękniejszą i największą palmę”. Celem konkursu było kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi.
Nasze przedszkole wzięło udział w konkursie.
Wszyscy wkładali tu swoje serce i z całym zaangażowaniem stworzyli palmę osiągającą wysokość ponad 8 m. Palma wykonana była z pęku witek wierzbowych i leszczynowych, gałązek bukszpanu, przeplatana pięknymi bibułkowymi kwiatami.
Nasza palma zajęła III miejsce!
Ze względu na to, że była tak dużych rozmiarów i dość grubej objętości swej pomocy przy jej eksportowaniu z przedszkola do kościoła udzielili panowie: Rafał Szewczyk, Tomasz Smoter, Krzysztof Bulanda, Grzegorz Chudy, Marcin Zelek, Bogdan Król.
Dziękujemy serdecznie!!

Serdeczne podziękowania składamy dla wszystkich zaangażowanych dzieci i ich rodziców oraz pań wychowawczyń za udział w przygotowaniu palmy jak i udział w konkursie wielkanocnym. Życzymy wszystkim, by płynąca radość ze spotkania w świątyni była niewyczerpanym źródłem miłości, nadziei i pokoju!

Dodano: 27.03.2018, Z zycia przedszkola

obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr