Warsztaty kulinarne

Na zajęciach kulinarnych dzieci z grupy IV z pomocą Pani Faustynki wykonywały bułeczki drożdżowe. W trakcie przygotowań dzieci zapoznały się z procesem powstawania ciasta: przesiewały mąkę, oglądały rosnące drożdże, zagniatały ciasto, formowały bułeczki i smarowały je jajkiem. Potem cierpliwie oczekiwały aż się upieką, a następnie zajadały je z wielkim apetytem. A wspaniały zapach rozchodził się po przedszkolu. Dodatkowo bułeczki dzieci posmarowały samodzielnie przygotowanym masłem! Było pysznie!
Dodano: 17.04.2018, Z zycia przedszkola