Konkurs recytatorski

„Przyroda i zwierzęta w wierszu” - IV edycja konkursu recytatorskiego w Miejskim Przedszkolu nr 2 w Limanowej W naszym przedszkolu odbyła się czwarta edycja konkursu recytatorskiego. Tym razem motywem przewodnim konkursu były zwierzęta i przyroda w wierszu. Celem konkursu było przede wszystkim popularyzowanie twórczości literackiej polskich poetów, rozwijanie zainteresowań poezją dziecięcą, odkrywanie i rozwijanie talentów recytatorskich, a także rozbudzanie wśród dzieci ambicji i woli współzawodnictwa. Na tle pięknej dekoracji mali recytatorzy prezentowali wiersze najpopularniejszych polskich autorów. Do konkursu zgłosiło się wiele dzieci z wszystkich grup przedszkolnych. W jury zasiadły Panie: Jolanta Szyler - dyrektor wydziału ds. promocji w Urzędzie Miasta Limanowa, Iwona Bulanda - polonistka oraz Paulina Ablewicz - kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Limanowej. Pani Dyrektor Halina Kożuch powitała wszystkie dzieci, członków komisji oraz rodziców którzy przybyli na konkurs i zaprosiła na prezentacje dzieci. Konkurs przebiegał w serdecznej i miłej atmosferze. Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje i ogromne podekscytowanie. Przybyli rodzice starali się wspierać naszych milusińskich swoją obecnością. Nagrody były przyznawane w dwóch kategoriach: grupy młodsze oraz grupy starsze. Poziom był bardzo wysoki, wszystkie dzieci w tym roku pięknie recytowały. Po występach jury udało się na naradę gdzie oceniało recytację dzieci, biorąc pod uwagę dobór i interpretację utworu, znajomość tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny i przyznało nagrody ufundowane przez licznych sponsorów. Serdecznie dziękujemy dzieciom za wytrwałość w opanowaniu pamięciowym wierszy i odwagę, jaką wykazały występując przed liczną publicznością. Życzymy wszystkim przedszkolakom dalszych sukcesów, motywacji do brania udziału w konkursach, ale przede wszystkim dobrej zabawy podczas recytacji utworów swoich ulubionych poetów. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i zapraszamy ponownie za rok!
Zapraszamy na naszego Facebooka aby zobaczyc pełną fotorelację z konkursu:)
Dodano: 08.06.2018, Z zycia przedszkola

obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr