Straż pożarna 2018

Dzisiaj do naszego przedszkola przyjechała Straż Pożarna. W trakcie spotkania panowie strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków, nie tylko samochodowych. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki. Dzieci mogły go z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Przez chwilę wszystkie dzieci mogły poczuć się jak strażacy, przymierzając hełm strażacki i umundurowanie. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem podczas którego nabyły cenną wiedzę! Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom wręczając własnoręcznie wykonaną laurkę i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach w swojej pracy. Na koniec przedszkolaki mogły podziwiać ogromną fontannę wody ze strażackiego węża! Po wizycie panów ze straży pożarnej dzieci przyznały, że ten zawód, chociaż jest niebezpieczny to bardzo im się podoba. Ten dzień z pewnością na długo zostanie w pamięci przedszkolaków. Przed przyjazdem straży w przedszkolu została zorganizowana próbna ewakuacja. Po usłyszeniu sygnału alarmowego wszystkie przedszkolaki wraz z wychowawczyniami bardzo szybko i sprawnie opuściły przedszkole i udały się na zewnątrz w miejsce zbiórki. Po upewnieniu się przez Panią Dyrektor, że wszyscy opuścili budynek dzieci wróciły do swoich sal.
Dodano: 10.09.2018, Z zycia przedszkola

obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr