Mikołaj

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Dzieci zobaczyły przez okno Mikołaja idącego przez przedszkolny ogród. Pani Dyrektor powitała św. Mikołaja w przedszkolu i zapewniła, że wszystkie przedszkolaki były cały rok bardzo grzeczne. Lecz zanim zaczął odwiedzać dzieci w grupach, obejrzał na wystawie przygotowane przez nich prace plastyczne! Chyba był bardzo zadowolony z efektów, bo uśmiech nie schodził mu z twarzy. Jednak długo to nie trwało, bo Mikołaj wiedział, że za drzwiami czeka na Niego dużo, dużo dzieci. Nasz gość zaczął swoją wizytę od naszych najmłodszych dzieci. Wszystkie bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność. Trwało to jednak krótko. Maluszki dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę, rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w Przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze dzieci w pozostałych grupach. A prezenty były wspaniałe. Królowały zabawki, ale również książki, kredki no i przede wszystkim słodycze. Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniała pamiątką tego spotkania.

Dodano: 11.12.2018, Z zycia przedszkola