Przedszkolaki dbają o Ziemię

Nasze Przedszkole wspólnie z Miejskim Zakładem Gospodarki Komunalnej prowadziło działania związane z podniesieniem świadomości ekologicznej dzieci na terenie Miasta. Przez cały tydzień nasze przedszkolaki brały udział w zajęciach o tematyce proekologicznej. W grupach zostały przeprowadzone pogadanki na temat oszczędzania zasobów naturalnych i zagrożeń dla środowiska. Dzieci przypomniały sobie o zasadach prawidłowego segregowania śmieci oraz dlaczego jest to tak ważne. Przedszkolaki wykonały prace plastyczne na temat planety Ziemi oraz odbiły swoje raczki na plakacie „Jestem przyjacielem przyrody!”, czym potwierdziły swoja gotowość dbania o Naszą Planetę. Przeprowadzono także konkurs plastyczny z zakresu wiedzy o segregacji. Dzieci brały także udział w teatrzyku dotyczącym segregowania odpadów. Dzieci z grupy III wybrały się nawet na eko-patrol po okolicy aby sprawdzić czy mieszkańcy Limanowej dbają o przyrodę i poprawnie segregują odpady. Przedszkolaki otrzymały jako upominki od MZGKiM: książki, atlasy, kolorowani, gry edukacyjne i książeczki.
Dodano: 15.04.2019, Z zycia przedszkola

obr obr obr obr obr obr obr obr