Razem na święta

Spotkanie z hodowcą psów i groomerem

W czwartek 14.11.2019r. Miejskie Przedszkole nr 2 w Limanowej gościło panią Joannę wraz z uroczymi i spokojnymi psami rasy owczarek francuski - Etną i Estorem. Spotkanie miało na celu nie tylko uczulić dzieci na potrzeby zwierząt, ale też umożliwić im obcowanie z psami, co jest najistotniejsze w dogoterapii.
Dzieci zgromadziły się na sali gimnastycznej, aby wysłuchać pogadanki przygotowanej przez hodowcę psów na temat potrzeby dbania o psy, zachowania ostrożności wobec zwierząt oraz właściwego zachowania się w przypadku ataku ze strony psa. Dzieci dowiedziały się jak należy podchodzić do psa, szczególnie obcego oraz jak właściwie zachować się wobec psów przewodników. Podczas pogadanki pani Joanna przybliżyła dzieciom zawód groomera, opowiadając o zabiegach pielęgnacyjnych i higienicznych wykonywanych w salonach pielęgnacji psów.
Najciekawszym momentem spotkania była możliwość bliższego kontaktu z psami. Dzieci z chęcią podchodziły do psów, głaskając je i wręczając smakołyki, zaś pieski ze spokojem przyjmowały wszystkie pieszczoty. Dziękujemy serdecznie za cudowne spotkanie .Ten dzień z pewnością na długo zostanie w pamięci przedszkolaków.
Dodano: 14.11.2019, Z zycia przedszkola

obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr