Razem na święta

Andrzejki

W dniu 26.11. w naszej placówce odbyły się Andrzejki. Już od samego rana w przedszkolu panowała radosna atmosfera. Jak co roku do naszego przedszkola przybyły wróżki wolontariuszki oraz wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Limanowej wraz z opiekunem. Dzieci podekscytowane nie mogły doczekać się rozpoczęcia zabawy. Przedszkolaki mogły nie tylko poznać swoją przyszłość oraz  zawód, jaki będą wykonywać, ale także imię ukochanej/ukochanego. Dużo radości przyniosła dzieciom wróżba najbardziej kojarzona z Andrzejkami – lanie wosku. Przedszkolaki z pomocą dorosłej osoby lały wosk przez dziurkę od klucza, a następnie próbowały odgadnąć co przedstawiają zastygnięte woskowe kształty rozbudzając przy tym swoją wyobraźnię. Nie mogło też zabraknąć wróżenia z butów oraz różnego rodzaju konkursów. Wszystkie wróżby przeplatane były zabawami przy muzyce. Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię oraz wniosło wiele radości. Ciekawe, czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie....
Dodano: 26.11.2019, Z zycia przedszkola

obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr