Grupa I » Dzień Postaci z Bajek

„DZIEŃ POSTACI Z BAJEK” W poniedziałek 6 listopada, w Miejskim Przedszkolu nr 2 w Limanowej odbył się Światowy Dzień Postaci z Bajek. Baśnie i bajki cieszą się wielkim powodzeniem zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń. Dlatego ten dzień w Miejskim Przedszkolu miał dzieciom przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać, jak również celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane.
 W tym wyjątkowym dniu na twarzach dzieci gościł wielki uśmiech . Przedszkolaki wspaniale się bawiły. Dzieci wysłuchały fragmentów najbardziej znanych bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Segregowały rekwizyty z bajek, układały puzzle, bawiły się w teatr naśladując sposób poruszania i zachowania się wybranych bohaterów, jak też były twórcami własnych scenek teatralnych. Utożsamiając się z bohaterami bajek dzieci jakby uczestniczyły w ich przygodach, smutkach i radościach. Na zakończenie kolorowały ulubione postacie z bajek.